INTERIÉR

Interiéry jsou zcela nové, počínaje designem přístrojového panelu. Ten nyní zahrnuje inovativní infotelematický systém Uconnect s 5palcovou obrazovkou (dotykovou u verze Plus), který je harmonicky začleněn do pečlivě navrženého ergonomického celku.

Interiér cestující doslova objímá, chrání a nabízí jim množství chytrých detailů, které odkazují na minulost, avšak v moderním pojetí a pomocí exkluzivních materiálů. V tomto ohledu byli zcela přepracovaná tlačítka, kaplička s kontrolními ukazateli i volant. Současné ovládací prvky jsou univerzálnější a doplněné o chromované lemování. Nový přístrojový panel nového Fiatu 500 je ideální kombinací retro vzhledu a moderních technologií.

Za zmínku stojí inovativní panel s kontrolními ukazateli se 7palcovým TFT displejem (k dispozici na přání) vyvinutým ve spolupráci s Magneti Marelli.

Horní část podporuje důmyslnost a osobitost středové části panelu v odstínu karoserie, zatímco spodní část je funkční s objemnějšími úložnými prostory.

Čalounění interiéru nabízí 9 barevných kombinací. Nová sedadla zajišťují veškerý možný komfort a jsou vyrobena z příjemných materiálů. Navržena jsou navíc tak, aby usnadňovala přístup k zadním sedadlům. Sedadla ve verzi Pop disponují vzorem Chevron, zatímco verze Plus nabízí kostkovaný vzor Glenček v šedo-černém  nebo slonovinově-hnědém odstínu. Opěrky hlavy mohou být černé nebo ve slonovinovém odstínu kůže. Na přání lze zvolit kožené čalounění Frau v odstínech černá, bordová s vygravírovaným logem 500. S bordovými sedadly lze kombinovat kontrastní opěrky hlavy v slonovinovém nebo světle modrém odstínu.  Provedení interiéru je k dispozici ve slonovinovém nebo černém odstínu.


Zadní sedadla jsou velmi komfortní pro dva cestující a korespondují s designem předních sedadel. Navíc, horní okraj opěradla je zvýšený pro lepší oporu těla a více ergonomicky posez. V případě verze Plus je opěradlo děleno v poměru 50/50 a díky možnosti sklopení dovoluje přizpůsobit zadní část interiéru momentálním potřebám.

Navzdory malým vnějším rozměrům nabízí nová pětistovka velkorysý prostor, který pramení z chytrého využití úložných prostor. K dispozici je dvojice úložných prostor na přístrojovém panelu (jeden u řidiče a druhý u spolujezdce), příruční úložný prostor na straně spolujezdce, nyní zakrytý víkem, a přihrádky v obložení dveří a v středovém tunelu. Zavazadlový prostor je rovněž velmi velkorysý a nabízí objem 185 litrů, který lze zvětšit sklopeném opěradel zadních sedadel na 550 litrů. Nový Fiat 500 se může pochlubit také velmi nízkou nákladovou hranou.

Je zde také několik důležitých prvků, které nejsou vidět, ale jsou bezprostředně vnímané a citelné. Vůz je vybaven novými zvukovými izolacemi v oblasti kol, které cestující chrání před hlukem a nepohodlím.